Pogoń w I lidze. Zwycięstwo na wyjeździe

Aneta Borkowska sobota, 25 maja 2024, 17:37 Sport

Podopieczni Marka Brzozowskiego pokonali na wyjeździe Wisłę Puławy 3:0. Dla biało-niebieskich oznacza to bezpośredni awans na zaplecze Ekstraklasy.

Pogoni wystarczył w tym spotkaniu remis, ale dla mających w pamięci ostatnie dwie bolesne porażki zawodników, to było zdecydowanie za mało. Pierwszy gol padł w 20. minucie spotkania, a jego autorem był Lukas Hrnciar.

Na kolejną bramkę trzeba było poczekać do drugiej połowy meczu. Czekać stosunkowo niedługo, bo ta padła w 55. minucie. Zdobył ją Przemysław Misiak. Ostateczny wynik na 3:0 ustanowił w 78. minucie Mateusz Majewski.

Gratulujemy zespołowi, sztabowi szkoleniowemu i całemu klubowemu zapleczu. 25. maja 2024 roku MKS Pogoń Siedlce po 6 latach powrócił do I ligi. Ostatni raz biało-niebiescy grali w niej w sezonie 2017/18.