Zostaną wydzielone miejsca na indywidualne przebieralnie na basenie przy szkole podstawowej nr 8 w Siedlcach. Dyrekcja i miejscy urzędnicy przygotowują rozwiązanie – dowiedział się SPIN.
To po tym jak w przestrzeni internetowej zaczęły pojawiać się głosy krytykujące brak oddzielnego miejsca do przebrania. Odremontowany za prawie 15 mln zł basen oddano do użytku w lutym i równie szybko pojawiły się uwagi co do projektu. Miały je osoby dorosłe i rodzice dzieci.
– Na pływalni nie ma żadnej oddzielnej przebieralni – mówi jedna z mam. – Jest tyko jedna wspólna przestrzeń, czyli szatnia damska, gdzie dzieci się mogą przebrać. Córka przyznała, że czuła się skrępowana. Szkoda, że nikt nie pomyślał o tym, że są osoby, które mogą mieć problem z przebieraniem się na wspólnej przestrzeni razem z innymi – tłumaczy i dodaje, że w Parku Wodnym pomimo szatni wydzielone dwie małe przebieralnie.
Warto jednak zaznaczyć, że żadne przepisy dotyczące budowy basenów nie regulują kwestii indywidualnych przebieralni.
Dyrektor siedleckiej „Ósemki” Karol Wnorowski przyznaje, że między innymi z tego powodu nie znalazły się one w projekcie.
– Poza tym, proszę pamiętać, że basen jest przyszkolny, dla uczniów. Problem oddzielnych miejsc do przebierania nigdy nie wybrzmiał. Szatnie nie są koedukacyjne, a gdy zajęcia mają uczniowie, obiekt jest wyłączony dla osób z zewnątrz – tłumaczy. Przyznaje jednak, że ostatnio na dyskomfort zwróciły uwagę panie z grupy aqua fitness.
– Wsłuchując się między innymi w te głosy, chcemy do końca miesiąca rozwiązać problem. Analizujemy co i w jaki sposób możemy zrobić, aby takie miejsce do indywidualnego przebierania było – mówi.
Basen przy SP nr 8 to w zasadzie nowy obiekt. Z dotychczasowej pływalni pozostały jedynie ściany. Kompleksowy remont trwał półtora roku. W obiekcie pojawiły się też rozwiązania, których do tej pory nie było jak dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami czy system powiadamiania o zdarzeniu.
Nie ma przebieralni bo przepisy tego nie wymagają? Tak uzasadnia dyrektor… W prywatnym ośrodku/firmie taki dyrektor zostałby zwolniony za tak bezmyślne decyzję w projekcie za 15mln? A to nie jedna wtopa…
Mam wrażenie że basen to dla dyrektora kłopot! Zamiast wykorzystać ten niesamowity potencjał jakim jest basen lepiej nie robić nic. Bo…? Bo co? Przepisy panu dyrektorowi nie podpowiadają jak wykorzystać taką infrastrukturę? Gdzie tu gospodarność?
Brak wyobraźni, brak chęci, lenistwo! Wstyd!
Pan Dyrektor Karol… I wszystko jasne.
Proszę pamiętać że dzieci/młodzież są różne. Co będzie w sytuacji gdy jedno z dzieci nagra przebierającego się kolegę/koleżankę a film udostępni w sieci?! Brak przebieralni to ogromny błąd. Absurdem z kolei jest mierzenie czasu wstępu od momentu wybicia biletu na kasie zamiast od momentu przejścia przez bramki. Do tego dochodzi brak możliwości pozostawienia obuwia zewnętrznego przed wejściem (szatnia nie przyjmuje, a szafek brak) no ale to już taki drobiazg.
Ludzie, tak się chwalili jaka to jest cudna. Zapomnieli o przebieralniach. No porazka, widać zaburzenie niektórych..
jak to nie ma szafek zewnętrznych na buty, toż to absórd. Przecież wcześniej były
A najlepsze są czytniki z zegarkami
Czas nalicza się od momentu wydania opaski
Nie od wejścia przez bramkę
Ceny biletów takie jak aquaparku
Z tym że tam jest godzina pływania i 15 na przebranie
A tu 45 i 15 min na przeoranie
Po przekroczeniu od razu licznik bije
Kto ustalał te ceny biletów
„…Szatnie nie są koedukacyjne, a gdy zajęcia mają uczniowie, obiekt jest wyłączony dla osób z zewnątrz – tłumaczy…” – z harmonogramu pracy pływalni wynika, ze jeden tor jest prawie zawsze od 8.00 do 22.00 dostępny dla indywidulnych osób z zewnątrz.
Zastanawiający jest grafik. Według harmonogramu korzystanie z pływalni od 8.00.
Z ogólnej informacji: Pływalnia czynna codziennie w godzinach:
poniedziałek – piątek: 7:00 – 22:00
sobota – niedziela: 8:00 – 20:00