SPIN

Współpraca międzynarodowa w „Szóstce”

Aneta Borkowska czwartek, 6 grudnia 2018, 08:18 Społeczeństwo

Po raz pierwszy Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 jest beneficjentem programu Erasmus +. Dnia 5 listopada odbyło się oficjalne otwarcie projektu, a w trzecim tygodniu listopada grupa uczniów i nauczycieli przebywała w Rumunii na pierwszym spotkaniu międzynarodowym.

Dotychczasowa współpraca międzynarodowa Szkoły w ramach programu eTwinning została doceniona w postaci dziewięciu Europejskich Odznak Jakości za międzynarodowe projekty zrealizowane na przełomie ostatnich dwóch lat. Oznacza to, że praca nauczycieli, praca uczniów i szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom. Obecnie Szkoła wkroczyła na nowy etap i rozpoczęła przygodę z programem Erasmus + Edukacja Szkolna Partnerstwa Strategiczne dofinansowanym z Unii Europejskiej.

Projekt pod tytułem „The Non-Formal and the Digital Classrooms for Inclusion” został oficjalnie otwarty przy udziale uczniów, rodziców i nauczycieli oraz zaproszonych gości. Podczas spotkania przedstawione zostały cele i założenia projektu, działania już podjęte w ramach realizacji oraz zaplanowane na lata 2018-2020. Partnerami projektu razem z SP 6 są szkoły w Apa (Rumunia) – dotychczasowy partner w projektach eTwinning, Nigde (Turcja) oraz Syrakuzach (Włochy). Priorytetem projektu jest stworzenie lepszej szkoły poprzez organizację dodatkowych zajęć kładących nacisk na nauczanie nieformalne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Podejmowane działania mają przyczynić się do zwiększenia motywacji uczniów oraz nabywania przez nich nowych umiejętności i kompetencji.

Projekt ma również wspierać międzynarodowe wymiany grup uczniów w celu promowania wartości związanych z tolerancją i włączeniem społecznym. W dniach 19-23 listopada odbyło się pierwsze spotkanie międzynarodowe w szkole partnerskiej w Apa w Rumunii, w którym uczestniczyła grupa uczniów z nauczycielami z SP 6 godnie reprezentując swoją szkołę, miasto i kraj. Warsztaty odbyły się pod hasłem „Nauczanie nieformalne dla włączenia społecznego”.

Koordynatorem projektu jest nauczycielka języka angielskiego Katarzyna Drabarek.

źródło: SP nr 6 / Katarzyna Drabarek

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?