Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 2 września (niedziela) o godz. 20 na plac Sikorskiego na XI Festiwal Teatrów Ulicznych „pod Niebem” w ramach Dni Siedlec.
Kolory Ognia – widowisko pirotechniczne w wykonaniu Teatru Prawdziwego z Bielawy
W ogniu fajerwerków potęgowane przez muzykę obie armie stają naprzeciw siebie prowadzone przez wielkich wodzów. W spektaklu artyści posługują się różnymi elementami ogniowymi takimi jak: pochodnie ogniowe flagi plucie ogniem machanie różnymi elementami ogniowymi nie jest to pokaz ognia tylko działania wynikają z spektaklu do tego wkomponowano jeszcze fajerwerki. Dzięki uniwersalnemu przekazowi przedstawienie ogniowe może być prezentowane przed każdą widownią i przy każdej okazji. Spektakl ogniowy grany był w wielu miastach w kraju oraz w takich krajach jak: Anglia, Węgry, Szwajcaria, Hiszpania, Belgia, Grecja, Holandia, Włochy, Ukraina, Litwa, Dania, Niemcy, Austria.
Jest to świetny program, który nadaje się na dni danego miasta, festyny, imprezy okolicznościowe, zakończenie imprez. Zapewnia niezapomniane wrażenia dla widza, a przy tym jest to świetna zabawa i wypełniony czas.
Parada Steampunku – Teatr Gry i Ludzie z Katowic
Proponujemy państwu podróż w świat steampunkowej wyobraźni. Podróż do epoki wiktoriańskiej, kiedy to rewolucja przemysłowa, industrializacja, postęp techniczny i liczne wynalazki budziły ufność i nadzieję. Nauka i postęp nie były jeszcze wtedy obciążone doświadczeniem dwudziestowiecznych rzezi, doświadczeniem, które na zawsze odcisnęło piętno na naszym postrzeganiu postępu technicznego wiążąc go z lękiem przed masową zagłada. W tym kontekście epoka pary jawi nam się jako epoka niewinności, radosnej, twórczej fascynacji możliwościami jakie dają wynalazki techniczne.
Główne elementy parady to łódź podwodna- mechaniczna ryba- batyskaf, transportowana przez parowy ciągnik, oraz trójkołowy bicykl. Pojazdom towarzyszą szczudlarze, i postaci na ziemi w fantazyjnych steampunkowych kostiumach.
Całość uzupełnia muzyka odtwarzana z urządzeń zainstalowanych w pojazdach, dźwięki klaksony, dymy i kolorowe oświetlenie Paradę realizujemy zarówno w dzień jak i w godzinach wieczornych. Aktorzy wchodzą w interakcje z publicznością. Wśród kreowanych postaci widzowie rozpoznają: podróżników, wynalazców, odkrywców, radiotelegrafistę i fotografa…. Wydarzenie przyciąga wzrok swoją dopracowaną estetyką, a działania aktorów pełne energii i dowcipu wprowadzają w radosny nastrój.
Ja gore – Teatr Akt z Warszawy
Żywioł ognia jest główną inspiracją widowiska Teatru Akt. Pierwotna, tajemnicza energia ognia jest kołem napędowym całego zdarzenia. Z jednej strony „rozpala” swych animatorów, z drugiej sama staje się plastyczną materią tworzącą różnorodne, przestrzenne obrazy. Ekspresyjny taniec, popisy akrobatyczne, muzyka oraz magia ognia łączą się w jedno, tworzą niezwykle plastyczny, czasem sentymentalny obraz i sprawiają, że widzowie stają się świadkami swoistego rytuału.
Spektakl powstawał przez kilka lat podczas podróży teatru na sycylijskie wyspy. Do dziś Teatr Akt w międzynarodowym gronie artystów współtworzy widowiska ogniowe w ramach festiwalu Teatro del Fuoco we Włoszech.
reklama MOK
Możliwość komentowania jest wyłączona.