Spektakl dla dzieci pt. „Żabka” w wykonaniu Teatru Animacji z Poznania już 26 września o godz. 17. na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce.
Żabka wraz z przyjaciółmi pokonuje codziennie przeszkody i mierzy się z życiowymi dylematami. Świat dookoła jest taki fascynujący! Spotkany na polanie kos skłania do refleksji nad istotą śmierci i potrzebą cieszenia się każdą chwilą. Nieszczęśliwa miłość, którą przeżywa Żabka, jest punktem wyjścia do rozważań nad cierpieniem i szczęściem, jakie z niej wynika. Nocne lęki są idealną okazją do zbadania, czym tak naprawdę jest strach – ten prawdziwy i ten wyimaginowany.
Dzięki błyskotliwemu poczuciu humoru przygody Żabki i jej przyjaciół, ubrane w piękne słowa i obrazy, przywracają siłę i chęć do życia. Mówiąc o sobie, bohaterowie opowiadają także o nas – dorosłych, którzy wciąż nie potrafią się zaakceptować, a w szczególności o tych, którzy dorosłymi dopiero się stają, borykając się przy tym z wieloma problemami.
Te krótkie historie z ważnym przesłaniem są adaptacją książek ilustrowanych Maxa Velthuijsa, jednego z najwybitniejszych autorów i ilustratorów książek dla dzieci na świecie. Teksty i ilustracje zostały przeniesione z papieru na scenę oraz przekształcone z lekkością i poezją we wspaniałe żywe historie.
Preferowany wiek od 4 lat.
Spektakl na podstawie książek Maxa Velthuijsa: „Frog is Sad”, „Frog in Love”, „Frog and the Birdsong”, „Frog is Frog” oraz „Frog is Frightened” wydanych przez Andersen Press, Londyn.
Adaptacja spektaklu Ranocchio – produkcji Teatro Gioco Vita z Piacenzy (Włochy).
AUTOR: MAX VELTHUIJS
REŻYSER: FABRIZIO MONTECCHI (TEATRO GIOCO VITA)
CZAS TRWANIA: 60 MIN
Obsada: Sylwia Zajkowska/Magdalena Dehr Katarzyna Romańska / Danuta Rej Marek Cyris / Piotr Grabowski
Adaptacja: Nicola Lusuardi, Fabrizio Montecchi (Włochy)
Tłumaczenie z j. francuskiego: Jan Ratić
Scenografia: Nicoletta Garioni (Włochy)
Lalki według rysunków Maxa Velthuijsa: Federica Ferrari (Włochy)
Muzyka: Michele Fedrigotti (Włochy)
Kostiumy: Sara Bartesaghi Gallo (Włochy)
Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel 25 794 31 89.
reklama
Możliwość komentowania jest wyłączona.