Opublikowano ranking najlepszych uczelni wyższych w kraju według Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”. Tegoroczna już piętnasta edycja rankingu objęła 88 uczelni akademickich, 80 uczelni magisterskich niepublicznych oraz 27 państwowych wyższych szkół zawodowych.
Siedlecki Uniwersytet Przyrodniczo Humanistyczny w kategorii uczelni akademickich zajął 69 miejsce i tym samym zaliczył spadek o jedną pozycję względem roku 2013. Najwyżej w siedleckiej uczelni oceniono potencjał naukowy, potem warunki kształcenia i efektywność naukową. Najgorzej wypadło umiędzynarodowienie. Według kryteriów co do warunków nauczania UPH zajął 45 miejsce.
W rankingu uczelni niepublicznych na 61 miejscu uplasowała się Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa, która również w porównaniu w rokiem poprzednim zaliczyła spadek, ale z miejsca 54. Najwyższą notę uczelnia dostała za warunki kształcenia, a najniżej oceniono umiędzynarodowienie.
Najlepsza trójka to: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.
a ciekawe czemu tutaj nie ma komentarzy ???
Cyferki i tabelki przerażają miejscowych nieuków 😉
Ci, którzy dbają o poziom i prestiż tych uczelni to przecież żyją między swojakami, czyli iluzorycznie wykreowaną wiedzą o światowym poziomie, więc jakie mogą być wyniki.
Lepszy ciepły smrodek niż świeży chłodek.
Klapa, rąsia, buźka, goździk….
UPH na topie widać jest:
http://forumakademickie.pl/fa/2014/05/nieistniejace-publikacje-habilitanta/
Tajemnicą poliszynela jest, że tzw. uniwersytet siedlecki to tylko znakomita przechowalnia dla pseudonaukowców. Daje im świetną robotę i rzekomy prestiż, a narobić się nie trzeba. A ja się pytam: Gdzie wybitne osiągnięcia naukowe? Gdzie rozsławiający tę szkołę wybitni absolwenci?
Ano nie ma ani jednego, ani drugiego.
Dlaczego?
Przeczytajcie powyższe zdania jeszcze raz.
"W uzasadnieniu zaznaczono, że uwzględniając charakter uczelni publicznych, tworzonych przez państwo reprezentowane przez właściwy organ władzy lub administracji publicznej – uzasadnione jest objęcie obowiązkiem składania oświadczeń także kierujących nimi rektora i prorektorów, kierującego administracją i gospodarką uczelni kanclerza oraz kwestora, pełniącego funkcję głównego księgowego. Do składania oświadczeń majątkowych zobowiązane będą również osoby pełniące funkcje kierownicze i zarządcze Polskiej Akademii Nauk."
cytat za wp.pl
Jaki pracodawca zatrudni absolwenta siedleckiej "sorbony"??? Chyba jako barmana albo przedszkolankę!