W CKiS teatr, a pozostała działalność kulturalna do MOK-u. Tak wygląda wstępna koncepcja profilowania dwóch największych ośrodków kultury w naszym mieście. Jak nieoficjalnie dowiedział się SPIN dyrektorzy Centrum Kultury i Sztuki, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Miejskiego Ośrodka Kultury przygotowali ogólny zarys zmian.
Z materiałów jakie dotarły do SPIN wynika, że Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce, a z czasem Scena Teatralna Miasta Siedlce im. A. Meżeryckiego ma postawić na teatr. Zamysłem władz placówki jest, aby znalazł się tam szeroko pojęty teatr. Jeżeli dojdzie do realizacji tych planów miejsca w strukturze STMS nie znajdą Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” oraz Grupa Literacka „Witraż”. Obie grupy w całości powędrują do MOK-u.
Jest też szansa, że siedlczanie nie będą zarzucani serią takich samych imprez i nie będą musieli wybierać między jednymi a drugimi. Padła bowiem propozycja, aby daty imprez nie pokrywały się ze sobą, ich tematyka nie dublowała się, a niektóre festiwale oba ośrodki mają organizować naprzemiennie. Przykładem tego ostatniego rozwiązania ma być Jazz Standards’ Festival, za który w jednym roku odpowie CKiS a w drugim MOK. Międzynarodowy Festiwal Pieśni, Tańca i Folkloru oraz Festiwal Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza” miałyby przejść pod skrzydła Ośrodka.
Zmiany miałyby najprawdopodobniej obowiązywać od przyszłego roku. Dyrektorzy placówek informacji nie chcą komentować podkreślając, że wszystko jest w fazie przygotowań. Wstępne plany dyrektorów w kwestii profilowania instytucji potwierdził nam też prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.
ab
To trzeba połączyć w jedno. Po cho…re 2 dyrekcje i dublujące się służby administracyjno techniczne. Dość rodzinnych powiązań dyrekcyjno – tanecznych. No chyba że Prezydent ma w budżecie nadmiar kasy.
jeszcze amfiteatr dla STMS
już zostaw MOK w spokoju, jesli oboje pracują dobrze to gdzie problem ???
"niektóre festiwale oba ośrodki mają organizować naprzemiennie"
to by było dopiero kuriozum. a może sprzątaczki sprzątałyby naprzemiennie?
p.s. ckis naprawdę chce zmienić nazwę? a już się dotychczasową wyuczyłem "na blachę" i co? na darmo???
To nie dyrektorzy ośrodków maja dyktować warunki. Oni bronią swoich 4 liter. A ja pytam – co zrobiły w tej sprawie przez ostatnie lata służby Prezydenta tj. Naczelnik Wydziału i Kierownik referatu ? Czy zaprezentowały Prezydentowi jakakolwiek koncepcję w zakresie strukturalnego funkcjonowania kultury w Siedlcach i związane z tym koszty???? Czy też ci ludzie siedzą na cieplutkich posadkach i biorą kasę????
Pomysł niezły, zwłaszcza ze oba ośrodki dysponują różnymi scenami. A Galeria Focus (MOK) nadal niedostępna dla ludzi pracujących! Działa jak urząd (w dni powszednie do 17) za nasze podatki. To kuriozum!
W Siedlcach jest wiele miejsc np. Muzeum Regionalne i podobne placówki, które są również niedostępne dla ludzi pracujących, czego dowodem są godziny otwarcia 10-16, więc nie czepiajcie się pojedynczych miejsc bo to nie ma sensu.
To wszystko jest chore i nieuprawnione!Ckis powstało na potrzeby Województwa przeniesione z Sokołowa Podlaskiego, wtedy wiele instytucji zostało " Wojewódzkimi".Jakoś Ckis pozostało chociaż z Województwem pożegnaliśmy się 14 lat temu w 1999r,a w 2010 roku przekształciło się w salę teatralną, a tera ma być teatr! A wszystkie jednostki mają być przeniesione do MOK-u. Przecież MOK to były Powiatowy Dom Kultury, istniał juz w latach 60-tych, czyli jednostka starsza od Ckis i z tradycją , a teraz ma przyjąć przerośniętą administrację ze Świrskiego? Kombinowali bracia i wykombinowali , owoce Wyborów konsumuje się nadal- opłaciło się! Tylko że przy okazji depcze się tradycje miasta, wypracowane przez wiele pokoleń !
Prawda jest taka, że "Chodowiacy" jak sama nazwa wskazuje powinni być ugoszczeni w GOK w Chodowie. A Witraż w Bibliotece, bo to kultura słowa. Wszystko inne zostaje po staremu. Jedno jest pewne, na pewno sprofilowanie działalności kulturalnej w mieście nikomu nie zaszkodzi, chwała za to tym, którzy wreszcie się tego podjęli. Dość dublowania imprez – ostatni przykład: w październiku CKiS Ogólnopolskie Spotkanie Śpiewających Poezję "Recital", a MOK "Festiwal Śpiewających Poezję "Na Temat". Natomiast to chyba dobrze, że CKiS chce zająć się zdziadziałym amfiteatrem, przez lata zaniedbanym przez poprzednią administrację. Należąca do CKiS Hala Targowa w remoncie, teraz czas na Amfiteatr. Oby się powiodło.