Festiwal radości, młodości i pozytywnego działania profilaktycznego – tymi słowami w skrócie można określić atmosferę wczorajszego (6 września) spotkania społeczności programu „Profilaktyka a Ty”, które odbyło się przy Placu Defilad przed budynkiem Pałacu Kultury i Sztuki w Warszawie.
Wczorajszy Dzień Profilaktyki, który zgromadził ponad 300 uczestników, wśród których znaleźli się przedstawiciele MSWiA, Policji oraz młodzi wolontariusze działający w programie „PaT”, odbył się w ramach Europejskiego Roku Wolontariatu koordynowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Spotkanie zgromadziło ponad 300 osób związanych z realizacją programu z całego kraju. Bardzo liczną reprezentację miało Mazowsze, a w tym nasze miasto. Wśród przybyłych znaleźli się młodzi wolontariusze oraz policjanci z Mławy, Ostrołęki, Gostynina, Sokołowa Podlaskiego i Siedlec. Uczestnicy spotkania podczas zorganizowanych występów mieli okazję zaprezentowania widzom swego dorobku artystycznego.
Siedlce reprezentowane były przez społeczność teatru „Fanum” na czele z Magdaleną Andrzejczyk (P.G. Nr 3 Siedlce) i Hubertem Prekuratem oraz oficera prasowego KMP w Siedlcach. Od 2008 roku ci młodzi artyści – amatorzy angażują się w działalność profilaktyczną na rzecz dzieci i młodzieży z terenu pow. siedleckiego. Spektakl „Odlot” to 8 premiera przygotowana przez nich z myślą o swoich rówieśnikach. Aktorzy poprzez grę przekazują swym rówieśnikom, jak wielkim zagrożeniem są dla nich we współczesnym świecie wszelkiego rodzaju uzależnienia. Należy stwierdzić, że młodzi aktorzy grają z pełnym zaangażowaniem i energią właściwą dla swego wieku. Stawia to ich dokonania artystyczne na bardzo wysokim poziomie.
Spotkanie zakończyło się o godz. 20. wspólnym odśpiewaniem oficjalnego hymnu programu „PaT”, którym jest utwór Jarosława Chojnackiego skomponowany do słów Krzysztofa Cezarego Buszmana „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”.
nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach
hahahhahahahaha, nasi wspaniali, sponsorowani, promowani, "potrzebni".
300 osób z nagonki.
SOCJALIZM.
Nie z nagonki, a z potrzeby serca i dzięki prawdziwej pasji, dzięki której ludziom chce się chcieć zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka poprzez sztukę, a przy okazji świetnie sie bawić. Niektórym jednak jak poprzednikowi nie chce sie ruszyć, bo po co, skoro krytykowac jest prościej, bo nie trzeba się ruszać sprzed komputera.